Protetyka Olsztyn

Braki w uzębieniu to ubytek estetyczny. By uchronić się przed skutkami wynikającymi z tego defektu, warto zdecydować się na zabieg z zakresu protetyki. Czym jest protetyka? Dlaczego warto uzupełniać braki w uzębieniu? Z jakich rodzajów uzupełnień można skorzystać w naszej klinice? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Protetyka – a co to takiego?

Czy wiesz, że… już jeden utracony ząb może prowadzić do deformacji układu żucia i przesuwania się zębów, co może skutkować późniejszymi problemami z mową, jedzeniem, a nawet oddychaniem? Leczenie protetyczne pozwala uniknąć tego rodzaju konsekwencji, ponieważ jego celem jest wypełnienie tkanek oraz braków w uzębieniu, które zaistniały wskutek choroby lub zaniedbania. Jakimi rozwiązaniami w tym obszarze dysponujemy?

Rodzaje uzupełnień w protetyce

W ramach zabiegów protetycznych oferujemy naszym pacjentom w Olsztynie dwa rodzaje uzupełnień: stałe i ruchome. Wśród uzupełnień stałych wyróżniamy:

  • korony pełnoceramiczne
  • licówki porcelanowe
  • mosty protetyczne
  • wkłady koronowo-korzeniowe

Kiedy pozostało już niewiele zębów wykonujemy również uzupełnienia ruchome, do których zaliczamy protezy.

Przebieg leczenia protetycznego w naszej klinice w Olsztynie

Decyzję o tym, które uzupełnienie zastosujemy w leczeniu, podejmujemy w oparciu o historię leczenia, badanie pacjenta oraz zdjęcie pantomograficzne. Już w trakcie pierwszej wizyty wykonujemy wyciski uzębienia, które służą nam do przygotowania modeli diagnostycznych oraz omawiamy z pacjentem możliwości leczenia. W pierwszej kolejności przedstawiamy wszystkie dostępne rozwiązania wraz z ich zaletami i wadami, a następnie pomagamy wybrać pacjentowi to, które najlepiej sprawdzi się w jego przypadku. Na każdym kroku zapewniamy kompleksową obsługę i pełen komfort.

Dlaczego warto skorzystać z usług protetyka?

Braki w uzębieniu sprawiają, że niechętnie się uśmiechamy, a w okolicy ust szybciej pojawiają się niechciane zmarszczki. Podjęcie leczenia protetycznego to zatem często wynik decyzji podyktowanej pragnieniem odzyskania pięknego uśmiechu, pewności siebie oraz dobrego samopoczucia.

Braki w uzębieniu to jednak coś więcej niż tylko defekt w wyglądzie. Nie wszyscy mają świadomość tego, że wpływają one również na cały organizm, destabilizując jego pracę. Do wywołanych nimi dolegliwości zaliczyć można m.in. bóle mięśni twarzy i głowy, problemy z układem trawiennym czy parodontozę.

Jeśli chcesz uniknąć tego rodzaju objawów, po utracie zęba zarejestruj się na konsultację protetyczną. W olsztyńskiej klinice Eurodental wykwalifikowani dentyści wypełnią powstały braki, eliminując przy tym wszelkie przykre dolegliwości, poprawiając znacząco komfort życia.

Copyright © Eurodental 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: