Ortodoncja Olsztyn

Zakrywasz usta, gdy się śmiejesz? Nie uśmiechasz się do zdjęć, bo wstydzisz się krzywego zgryzu? Istnieje skuteczne lekarstwo na Twój problem – ortodoncja. W Olsztynie zajmujemy się tym od lat. Z naszej pomocy skorzystało już tysiące pacjentów, którzy oprócz zdrowego i pięknego uśmiechu, zyskali również przy okazji większą pewność siebie i lepsze samopoczucie. Oni już nie wstydzą się szeroko uśmiechać w towarzystwie. Chcesz, by w Twoim przypadku było podobnie? Zapraszamy do naszej kliniki!

Ortodoncja w pigułce

Chciałbyś wyprostować swoje zęby, ale nie do końca wiesz, z czym to się wiąże? Oto kilka faktów na temat leczenia ortodontycznego, które rozwieją Twoje wątpliwości:

Fakt nr 1 : Ortodoncja jest dostępna dla każdego
Z usług ortodontycznych naszej kliniki w Olsztynie z powodzeniem korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Najmłodsi pacjenci liczą sobie po ok. 8 lat, ci najstarsi oscylują zwykle ok. 60-tki, choć górna granica wieku w przypadku zabiegów z zakresu ortodoncji nie istnieje. Nigdy nie jest za późno na proste zęby!

Fakt nr 2: Istnieje kilka rodzajów aparatów ortodontycznych.
Ortodonci z naszej kliniki w Olsztynie wykorzystują zarówno aparaty zdejmowane, jak i stałe. W przypadku aparatów stałych pacjenci mają do wyboru modele: metalowe i estetyczne, tradycyjne i samoligaturujące oraz w systemie Damona.

Fakt nr 3: Leczenie ortodontyczne zazwyczaj trwa ok. 2 lat.
Ortodoncja to prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii. Aktualnie dysponuje ona rozwiązaniami, które umożliwiają wyprostowanie zgryzu już w 12 miesięcy. Leczenie ortodontyczne bazujące na tradycyjnych aparatach trwa zazwyczaj ok. 2 lat.

Fakt nr 4: Zabiegi ortodontyczne odmładzają i uzdrawiają
Dobry ortodonta jest niczym chirurg plastyczny, tyle że tańszy i bez skalpela 🙂 Proste zęby poprawiają owal twarzy, a także stopień napięcia skóry, dzięki czemu Twoja buzia wygląda młodziej. Dodatkowo, wyprostowanie zębów pozwoli Ci uniknąć w przyszłości poważnych problemów z próchnicą, parodontozą, chorobami przyzębia, a nawet z bólami kręgosłupa!

Ortodoncja – jak przebiega leczenie w naszym gabinecie w Olsztynie?

Leczenie ortodontyczne w naszej klinice w Olsztynie przebiega w kilku etapach. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy badanie pacjenta, które obejmuje:

  • wykonanie wycisków zębów, szczęki i żuchwy,
  • zdjęcie pantomograficzne,
  • tele rtg.

Na tej podstawie ustalamy indywidualny plan leczenia. Jeśli zostanie on zaakceptowany przez pacjenta, rozpoczynamy leczenie aparatem stałym lub zdejmowanym. Ostatnim krokiem na drodze do prostych i pięknych zębów jest założenie pacjentowi aparatu retencyjnego, którego celem jest utrzymanie wyników leczenia.

Copyright © Eurodental 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: