Implanty Olsztyn

Czy wiesz, że… dzięki implantom poczujesz się tak, jakbyś znowu miał swoje naturalne zęby?
Z uwagi na wykonanie z biozgodnego materiału, są one dobrze tolerowane przez organizm, zachowując przy tym naturalny wygląd i funkcje zębów. Możesz je zastosować zarówno przy pojedynczych brakach, jak i utracie wszystkich zębów.

Leczenie implantologiczne cieszy się dużą popularnością w Olsztynie. Poniżej prezentujemy garść wartościowych informacji na jego temat.

Implanty – to warto wiedzieć

Oto 4 najczęściej pojawiające się pytania dotyczące implantów oraz leczenia implantologicznego:

 1. Czy implanty są na całe życie?
  Tak! Należy tylko pamiętać o tym, by dbać o nie jak o naturalne zęby: szczotkować, nitkować, kontrolować u dentysty. W przeciwnym razie pacjent naraża się na infekcje i choroby dziąseł, ryzykując przy tym również utratę kości w szczęce.
 2. Dlaczego implanty są lepsze od tradycyjnych protez?
  Implanty, w odróżnieniu od protez, w żaden sposób nie wymagają naruszania zdrowych zębów ani konieczności zastosowania kleju czy innych środków do mocowania. Ponadto implanty są bardziej przyjazne dla pacjenta: nie powodują dyskomfortu wynikającego ze złego dopasowania czy podrażnienia preparatem do protez.
 3. Jak długo trwa leczenie implantologiczne w Olsztynie?
  Czas leczenia w naszej klinice jest zależny od szeroko pojętego stanu zdrowia pacjenta. Samo wszczepienie implantów trwa ok. 1 godziny. Potem następuje proces gojenia dziąseł, zrastania się implantu z kością i odbudowy protetycznej. Łącznie czas leczenia może wynosić od 3 miesięcy do roku.
 4. Ile to kosztuje?
  Plan leczenia implantologicznego wraz z jego kosztem jest w naszej klinice ustalany indywidualnie. Pierwsza konsultacja, która obejmuje badanie, wywiad oraz wycenę zabiegów to koszt rzędu 50-90 złotych. Podstawowa odbudowa braku pojedynczego zęba na implancie z koroną porcelanową może zamknąć się w kwocie 3800 złotych

Implanty w Olsztynie, czyli jak to wygląda w naszej klinice?

W naszej codziennej pracy stawiamy na jakość, w związku z czym podczas zabiegów towarzyszą nam zawsze sprawdzone materiały i urządzenie. Nie inaczej jest w przypadku implantów. Nasz olsztyński gabinet jest zaopatrzony w implanty z serii Super Line renomowanej firmy Dentium. Ich największym atutem jest maksymalna stabilność wszczepu oraz możliwość natychmiastowej kosmetycznej odbudowy zęba na wizycie implantacyjnej.

W leczeniu implantologicznym wykorzystujemy również piezoelektryczny aparat do zabiegów mikrochirurgicznych, który eliminuje ryzyko przegrzania kości i uszkodzenia sąsiadujących tkanek miękkich. Dzięki niemu czas gojenia jest wyraźnie skrócony, a pacjent nie skarży się na uciążliwe dolegliwości po zabiegu.

Copyright © Eurodental 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: